INTERNETES TANANYAG - TÁVOKTATÁS:

Ha szeretnél hozzáférni az internetes tananyagokhoz a következőt kell tenned:

• Kell legyen egy e-mail címednek!
  • Erről az e-mail címről írj egy e-mailt az internetiskola.kapcsolat@gmail.com címre!
  • Írd meg, a neved és, hogy mit szeretnél tanulni! Pl. táblázatkezelés alapok, stb. Ezt kurzusnak hívják.
  • Küld el az e-mailt!
  • Ezután kapsz egy válasz e-mailt, amiben benne lesz a felhasználói neved és jelszavad. Ezzel tudsz bejelentkezni az internet-iskolába, és hozzá férsz a távoktatásos tananyaghoz - a kért kurzushoz.

Mi a távoktatás?

• Először magyarázatot kapsz - videó, leírás, bemutató - hogyan használd az oldalt.
  • Videókat nézhetsz - mintha csak az órán lennél, és a tanár magyaráz, mármint én.
  • Elvégzendő gyakorló feladatok találsz.
  • Leírások. Szöveges dokumentumok, prezentációk segítik a tanulást.
  • Teszteket tölthetsz ki, amivel gyakorolhatsz, ellenőrizheted a tudásod.
  • Az általad megoldott feladatot feltöltheted ellenőrzésre, javításra.
  • Egy előre megbeszélt időpontban - online - élő kapcsolat segítségével beszélhetsz a tanárral, és teheted fel a kérdéseidet. Ehhez mikrofonos fejhallgatóra van szükség.
  • Sok más hasznos dolog is a segítségedre lehet, ha tanulni akarsz.

Miért jó a távoktatás:

• Saját tempódban tanulhatsz.
  • Ha hiányoztál pótolhatod a tananyagot.
  • Megkeresheted azokat a tanórákat, amit nem tudsz jól és azt gyakorolhatod.
  • Többször visszanézheted a videót. Megállíthatod, ahol neked tetszik és elkészítheted saját magad is a látott részt.
  • Gyakorló feladatokat önállóan is megoldhatsz, de ha nem tudod valamelyik részt, ellenőrízheted, hogyan kell megoldani.
  • Megnézheted a megoldás videóját.
  • A feladatokhoz egy helyen találod meg a leírást, a forrás fájlokat, a megoldást, a magyarázatot.
  • ECDL vizsgára segíti a felkészülést.